Zumba sposobem na idealną sylwetkę

Energetyczny taniec plus elementy ćwiczeń fitness – to w największym skrócie zumba. Ten rodzaj aerobiku zdobywa coraz liczniejszą rzeszę fanów. Zumba szczególną popularnością cieszy się wśród kobiet, ale nie brakuje również mężczyzn, którzy wybrali ten rodzaj grupowych ćwiczeń do poprawy swojej kondycji fizycznej.

zumba

Najlepiej, gdy na treningi zumby zabierzemy znajomych

Taniec i ćwiczenia

Pomysłodawcą zumby jest Alberto „Beto” Perez, kolumbijski tancerz i choreograf. Pierwsze ćwiczenia tego typu odbywały się już w latach 90. poprzedniego wieku. Od tego czasu taniec ? przeszedł wiele metamorfoz. Pojawiło się też wiele odmian, takich jak np.: aquazumba (zumba w wodzie) ?, czy zumba kids (ćwiczenia dla dzieci). Do Polski ?? zumba trafiła stosunkowo niedawno. Większość ćwiczących to kobiety, ale na salach treningowych można spotkać również mężczyzn. Nie ma określonego górnego ani dolnego limitu wieku. Organizowane są treningi zarówno dla dzieci, jak i dla seniorów. Oczywiście tempo ćwiczeń i rodzaj muzyki ? dopasowany jest do wieku uczestników.

Zumba – sposób na poprawę kondycji

Treningi zumby odbywają się najczęściej w klubach fitness lub w salach gimnastycznych. Prowadzą je licencjonowani instruktorzy. Najczęściej ćwiczenia odbywają się w kilkunastoosobowych grupach. Treningom towarzyszy energetyczna muzyka ?, a ćwiczący naśladują taniec instruktora. Odbywają się też większe wydarzenia, podczas których równocześnie ćwiczy nawet kilkadziesiąt osób, a ich wyczyny obserwuje widownia. Treningi zumby charakteryzują się dużą intensywnością ?. Podczas nich ćwiczący nie tylko pracują nad kondycją fizyczną ?, ale również poprawiają swój nastrój. To właśnie podczas tańca wydzielają się endorfiny, czyli hormony szczęścia. Uśmiech ? króluje na salach zumby. To główny powód tego, że zumba cieszy się coraz większą popularnością.

treningi-zumba

Treningi zumby odbywają się najczęściej w klubach fitness lub w salach gimnastycznych.

W gronie przyjaciół

Na zumbę najlepiej zapisać się z kimś znajomym ?. W internecie możemy sprawdzić, gdzie odbywają się najbliższe treningi. Do ćwiczeń potrzebna będzie odzież do fitnessu oraz duża dawka pozytywnej energii ?. Możemy być pewni, że wychodząc z sali, będziemy tryskać dobrym humorem ?, a podczas tańca poprawimy swoją kondycję oraz stracimy zbędne kilogramy. Ćwiczenia służą również integracji ⚠. Często grupy uczestników zbudowane są z grona przyjaciół, dla których jest to sposób na wspólne spędzanie wolnego czasu. Zumba to też ciekawa alternatywa dla żmudnych treningów na sprzęcie do ćwiczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *