Jak wybrać klub fitness?

Kluby fitness to popularne miejsce do aktywnego spędzania czasu. Praca nad własną sylwetką, poprawianie samopoczucia i możliwość ćwiczenia w większej grupie, to powody, dla których siłownie i kluby fitness święcą szczyty popularności. Wybór odpowiedniego klubu to istotna kwestia, bo przecież w nim mamy się czuć komfortowo i mieć zapewnione idealne warunki do treningu. Przed zakupem karnetu, warto przyjrzeć się, czy klub fitness jest dostosowany do naszych potrzeb.

klub fitness

Jeśli do klubu wybieramy się bezpośrednio przed lub po pracy, to warto, aby miejsce to było w pobliżu naszego biura.

Sieciówka czy mały klub fitness

Sieciowe kluby fitness ? posiadają mnóstwo argumentów przemawiających na ich korzyść ?. Mają profesjonalny i nowoczesny sprzęt do ćwiczeń, wykwalifikowaną grupę trenerów personalnych ?, dobrze wyposażone zaplecze w postaci sauny, basenu ? czy jacuzzi. Ich minusem jest duża liczba ćwiczących, a to może przeszkadzać w spokojnym dojściu do formy ↗. Małe, kameralne kluby gwarantują nam możliwość wyciszenia się i wykonywania ćwiczeń bez presji.

Dogodna lokalizacja

Wybór lokalizacji powinien być uzależniony od tego, kiedy planujemy ćwiczyć. Jeśli do klubu wybieramy się bezpośrednio przed lub po pracy, to warto, aby miejsce to było w pobliżu naszego biura ?. Gdy do klubu mamy zamiar udawać się wieczorem ?, to wybierzmy klub blisko miejsca zamieszkania ?. Kompromisem jest wybór klubu sieciowego, który posiada kilka lokalizacji ?, co pozwala nam na większą elastyczność w budowaniu planu wizyt ?. Sieciówka będzie również lepszym rozwiązaniem, gdy chcemy trenować w weekendy.

Profesjonalizm ma znaczenie

Przed wykupieniem karnetu warto sprawdzić ⚠, jaki sprzęt posiada wybrany przez nas klub. Istotne jest również, jaka jest kadra trenerów personalnych, czy mają wiedzę i doświadczenie ?, czy posiadają odpowiednie certyfikaty. To właśnie sprzęt i kadra głównie wpływają na profesjonalizm miejsca, gdzie mamy poprawić swoją sylwetkę. Nie tylko kluby sieciowe gwarantują takie cechy. Również mniejsze kluby mogą się pochwalić wykwalifikowaną kadrą, a sprzęt też nie odstaje od obecnych standardów.

Przystępna cena

Wiele klubów oferuje całoroczne karnety. Kuszą wtedy niższą opłatą w porównaniu do miesięcznych abonamentów, ale pamiętajmy, że nigdy nie wiemy, jak długo będziemy korzystać z ich usług. Możemy przecież przenieść się do innego miasta ?, wyjechać na dłuższy urlop ?, albo po prostu zrezygnować z ćwiczeń. Wtedy roczny karnet będzie nam ciążył, a jego odsprzedaż wcale nie będzie taka łatwa, bowiem portale ogłoszeniowe są przepełnione takimi ofertami. Na początek na pewno lepiej zdecydować się na miesięczne abonamenty, które dadzą nam większą elastyczność i możliwość swobodnej rezygnacji. Duże kluby fitness posiadają własne baseny ?, sauny, jacuzzi. Zazwyczaj za korzystanie z tych miejsc doliczana jest dodatkowa opłata ?, ale dzięki nim możemy się jeszcze lepiej zrelaksować i zapomnieć o codziennych problemach ?. Jeśli jednak nie lubimy pływać, a sauna nie przypada nam do gustu, to nie ma sensu wydawać na to pieniędzy oraz niepotrzebnie tracić czasu.

klub-fintess

Przed wykupieniem karnetu warto sprawdzić, jaki sprzęt posiada wybrany przez nas klub.

Klub fitness czy ćwiczenia w domu

Nie każdy lubi ćwiczyć w gronie innych osób. Fani treningów, którzy chcą ćwiczyć indywidualnie, mogą to robić w domu. Wystarczy zakupić sprzęt do ćwiczeń fitnessu ?, a następnie poszukać w internecie planów treningów ?. Obecnie w sieci znajdziemy dużo porad i zestawów ćwiczeń sporządzonych przez trenerów personalnych. Jeśli nie mamy problemów z motywacją ?, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy trenowali w domu. Ciekawą ofertę dla fanów fitnessu posiada sklep sportowy Sporti.pl.

Jedno przemyślenie nt. „Jak wybrać klub fitness?

  • Ja na początku ćwiczyłam w domu sama jednak często znajdowałam wymówki i odkładałam ćwiczenia. W końcu kupiłam karnet i zaczęłam chodzić regularnie na ćwiczenia. Ćwiczenia w grupie ludzi to zdecydowanie większa motywacja niż ćwiczenia w pojedynkę w zaciszu domowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *