Walcz lepiej – wybierz dobre rękawice bokserskie

W sportach walki dużą rolę odgrywają rękawice, dzięki którym możemy skuteczniej walczyć. Dobór odpowiednich rękawic to wbrew pozorom nie jest proste zadanie, bo na rynku mamy spory wybór od wielu producentów i ciężko zdecydować się na idealny sprzęt. Co jest ważne przy zakupie rękawic? Spróbujemy wam to po krótce wyjaśnić.

Na początek może powiedzmy coś o wagach i rozmiarach rękawic. Na rynku dostępne jest wiele modeli o wartościach od 8 do 24 unicji ( w skrócie oz). Oz to jest jednostka wagi, według której 1oz = 28.4 gramów. Zdarza się też, że rozmiar i waga idą ze sobą w parze, więc musimy uważać, żeby nie pomylić się przy dobieraniu tych parametrów. Waga rękawic jest ważna, dlatego, że wybierając cięższe szybciej odczujemy je na rękach w treningu niż modele lżejsze.

Oczywiście można eksperymentować z wagą i testować na sobie, cięższe modele pozwolą nam zwiększyć naszą wytrzymałość, bo zmęczenie będzie większe, niż gdybyśmy trenowali w lżejszych modelach. Używając rękawic lekkich trenujemy naszą szybkość i technikę, więc widzimy, że oba produkty mają swoje plusy.

Najpopularniejszą wagą rękawic wybieraną przez zawodników jest przedział 12-14 oz, bo są one dobre dla amatorów jak i dla bardziej zaawansowanych. Taki sprzęt dobrze sprawdzi się podczas przekrojowego treningu, pracy na worku, czy po prostu luźnych zabaw bokserskich. Bardzo ciekawą gamę takich produktów znajdziemy na stronie sporti.pl, gdzie są dostępne rękawice takich producentów jak Beltor czy Allright.

Z czego zbudowane są rękawice bokserskie?

W modelach przeznaczonych do boksu możemy zauważyć obłą budowę. Dlaczego akurat taka? Przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo zawodnika, żeby odpowiednio ochronić jego dłonie w trakcie zadawania ciosów. Rękawice bokserskie mają grubsze wypełnienie i i dłuższy nadgarstek, żeby zapewnić zawodnikowi najwyższe standardy bezpieczeństwa. W boksie ochrona jest bardzo ważna, bo wiemy, że większość ciosów jest zadawana w głowę, dlatego trzeba zwracać uwagę na wszystkie, nawet najmniejsze detale.

Jaki materiał najlepszy?

Wyróżniamy dwa materiały, z którego wykonane są rękawice bokserskie:

– skóra naturalna

– skóra syntetyczna

Te, ze skóry naturalnej są oczywiście bardziej wytrzymałe, ze względu na materiał z jakiego zostały uszyte. Przeważnie jest to skóra bydlęca lub cielęca. Przepuszczają powietrze i wilgoć oraz zapewniają higienę i komfort podczas treningów. Ich konkurent, czyli wykonane ze skóry syntetyczna są tańsze i zazwyczaj używane przez osoby początkujące. Dlatego, jeśli jesteś na początku swojej przygody z boksem, lepiej wybrać rękawice syntetyczne o wadze 12-14 oz, dzięki którym będziesz czerpał jeszcze większą przyjemność z uprawiania tego sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *