Trener personalny – potrzebny czy nie?

Oferty siłowni i klubów fitness wzbogaciły się jakiś czas temu o możliwość treningów z trenerem personalnym. Do jego zadań należy m.in. układanie planu treningowego, monitoring wyników, dobieranie diety, a przede wszystkim motywowanie ćwiczącego do wytężonej pracy. Trener personalny może przydać się każdemu, kto zaczyna swoją przygodę z siłownią.

Trener

Ćwiczenia pod okiem trenera personalnego przydadzą się zarówno amatorom treningów na siłowni, jak również profesjonalistom

Pierwsze kroki na siłowni

Trener personalny pomoże nam się oswoić z nowym miejscem do treningów, pokaże przyrządy do ćwiczeń, zweryfikuje nasze postępy. Spotkanie z trenerem rozpocznie się od rozmowy, podczas której musimy opowiedzieć o swoim trybie życia, nawykach żywieniowych ?, dotychczasowym kontakcie ze sportem ⚽, a przede wszystkim uprzedzić o problemach ze zdrowiem. To pozwoli naszemu asystentowi odpowiednio dobrać plan treningu ? oraz ułożyć dla nas specjalną dietę ?. Wspólnie ustalicie cel ?, do którego będziecie zmierzać.

Trener personalny – dla kogo?

Ćwiczenia pod okiem trenera personalnego przydadzą się zarówno amatorom treningów na siłowni, jak również profesjonalistom ?, którzy chcą przygotować się do ważnych zawodów. Z pomocą asystenta możemy określić cel, którym może być na przykład utrata wagi ⬇, poprawa sylwetki, czy zwiększenie kondycji ?. Trener personalny będzie nas również motywował ? do wytężonej pracy oraz pomoże przezwyciężyć kryzysy ?, które z pewnością się pojawią. Zawodowi sportowcy wykorzystują wsparcie trenerów do podtrzymania kondycji, a przede wszystkim do przygotowania najwyższej dyspozycji na kluczowe zawody ?.

Zróżnicowane koszty

Usługi trenerów personalnych są obecnie w cenie. Zapanowała moda na treningi z asystentem, co skrupulatnie wykorzystają siłownie, kluby fitness, jak i sami trenerzy. Godzina ćwiczeń pod okiem trenera to około 50-100zł ?, w zależności od miasta ?, w którym ćwiczymy. Na cenę mają też wpływ umiejętności trenera, jego doświadczenie oraz ilość przebytych kursów ?. Niektóre siłownie kuszą klientów darmowymi sesjami z trenerem, ale dotyczy to zazwyczaj tylko określonej liczby spotkań ?. Później musimy już płacić według cennika ?. Dostępni są również trenerzy prowadzący własną działalność gospodarczą, którzy nie są związani z żadną siłownią. Ich ceny również są bardzo zróżnicowane.

Trener personalny w pracy

Trener personalny będzie nas motywował do wytężonej pracy.

Trening w domu

Z porad trenera personalnego można również skorzystać bez wychodzenia w domu ?. Jeśli posiadamy odpowiedni sprzęt do ćwiczeń, w postaci np. rowerka treningowego, to możemy kontaktować się z naszym asystentem poprzez internet ?. W sieci znajdziemy też wiele bezpłatnych filmików instruktażowych ?, które dadzą nam próbkę ćwiczeń ?. Nie zastąpią jednak w pełni trenera, bowiem trudno nadzoruje się ćwiczącego przez internet. Jest to jednak tańsza wersja ?, która na początek powinna nam wystarczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *