Testy opon Bosen i CST

Wybór odpowiedniej opony rowerowej – któż z rowerzystów nie spotkał się z podobnym problemem? Każdy miłośnik jednośladów doskonale wie, że właściwie dobrane ogumienie nie tylko podnosi komfort jazdy rowerem, ale przede wszystkim znacznie wpływa na bezpieczeństwo. Jeździmy przecież na różnej nawierzchni, a także przy często niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów przeprowadziliśmy profesjonalne testy opon. Do testów wybraliśmy trzy popularne i chętnie kupowane ze względu na przystępną cenę modele:

 

Opona CST 26″x1,95 C-1436 Opona BOSEN 26″x1,75 F-159 Opona BOSEN 28″ F-133

Opona CST 26"x1,95 C-1436
Opona CST 26″x1,95 C-1436

Opona BOSEN 26"x1,75 F-159
Opona BOSEN 26″x1,75 F-159

Opona BOSEN 28" (700x35C) F-133
Opona BOSEN 28″ F-133

 

Bardzo ważne jest to, do jakiej jazdy będzie nam służyła opona. Opona CST przeznaczona jest do typowej jazdy MTB, czyli powinna doskonale spisywać się w terenie. Natomiast opony BOSEN to opony szosowe, przeznaczone dla rowerów miejskich i wybierane głównie do jazdy rekreacyjnej po mieście.

 

Jak przebiegały testy?

Opony nie miały łatwego zadania. Testowaliśmy je przez 2,5 tygodnia na łącznym dystansie kilkuset kilometrów. Testy odbywały się głównie na naszych polskich drogach, ale również przez kilka dni w Lotaryngii we Francji. Tam trafiliśmy akurat na piękną słoneczną pogodę, z kolei w Polsce borykaliśmy się z kapryśną aurą. Ale właśnie to pozwoliło nam przetestować opony w raczej niesprzyjających jeździe rowerowej warunkach atmosferycznych. Tak więc użytkowane były na suchej i mokrej nawierzchni, w różnych temperaturach i przy zmiennych warunkach wilgotności.

 

A jak poradziły sobie nasze opony?

Wszystkie osoby zainteresowane tematem i ciekawe wyniku testów zapraszamy po więcej informacji na naszą stronę internetową Bikestuff.pl. Znajdą tam Państwo dokładny opis przebiegu testów łącznie z ciekawą relacją fotograficzną – testowane opony utrwalone na zdjęciach. W artykule tym opisujemy również warunki terenowe i pogodowe, które towarzyszyły nam podczas zadań. Każdą oponę oceniliśmy – przedstawiliśmy zarówno plusy jak i minusy, zgodnie z tym co wykazały testy.

 

Mamy nadzieję, że przeprowadzone przez nas praktyczne testy opon okażą się przydatne i ułatwią w przyszłości wybór odpowiedniego ogumienia rowerowego. Taki był właśnie cel naszych testów: pomoc w doborze opony, która będzie w pełni spełniała wymogi preferowanej przez Państwa jazdy rowerem. Do zapoznania się z relacją zapraszamy zarówno osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z jazdą rowerową, jak i bardziej zaawansowanych rowerzystów. Zachęcamy i życzymy przyjemnej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *