Biegaczu, w deszczu skorzystaj z bieżni treningowych

Moda na bieganie cały czas się utrzymuje. Nawet przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych na ulicach można spotkać biegaczy. Jednak już jesienią znaczna ich część woli przenieść się do siłowni lub zostać w domu. Biegacze mają ułatwione zadania, bowiem w przypadku niesprzyjającej aury mogą nadal uprawiać swój ulubiony sport. Pomoże w tym bieżnia treningowa. Postanowiliśmy pomóc w ich wyborze, analizując podstawowe parametry.

bieżnia treningowa
Bieżnia treningowa to doskonała opcja dla biegaczy.

Moc silnika

To główny parametr, jakim różnią się bieżnie treningowe. Maksymalna moc silnika zazwyczaj oscyluje w przedziale od 1,5 KM do nawet 2,5 KM. Moc wpływa bezpośrednio na to, z jaką prędkością możemy biegać. Przy mocy 2,5 KM to nawet 18 km/h ⏱. Dla porównania moc 1 KM pozwala biec z prędkością do 13 km/h. Dlatego przy zakupie ? zwróćmy uwagę na prędkość, z jaką zazwyczaj się poruszamy. Można to sprawdzić np. w dowolnej aplikacji mobilnej dla biegaczy ?.

Programy treningowe

Większość bieżni treningowych jest wyposażona w specjalne programy ⚙, które pomogą nam schudnąć, zwiększyć kondycję, lub po prostu wkroczyć w zdrowy tryb życia. W nowszych modelach mamy możliwość stworzyć własny program, wedle swoich potrzeb. Przykłady takich programów bez trudu można znaleźć w internecie. Jest to bardzo przydatna funkcja, która w pewnym stopniu zastępuje nam trenera personalnego ?.

Pas biegowy

Ważne, aby rozmiar pasa biegowego był dopasowany do użytkownika ?. Jeśli pas będzie za wąski lub za krótki, może nam to znacząco utrudnić korzystanie ze sprzętu. Komfort biegu to podstawa i w tym wypadku nie ma sensu oszczędzać, ponieważ zbyt mała bieżnia sprawi, że szybko zrezygnujemy z korzystania z tego sprzętu ?. Najlepiej wybrać pole biegowe o rozmiarach 138x50cm lub większe.

Dodatkowe funkcje

Każda bieżnia ma wbudowany komputer z wyświetlaczem ?. Ilość funkcji komputera oraz jakość wyświetlacza zależy od modelu. To przydatne funkcje pozwalające w pełni wykorzystać dobrodziejstwo tego sprzętu. Zaawansowane modele mają też możliwość pochylenia pasa biegowego, co daje nam imitację biegu pod górkę. Bieżnie z pulsometrem ⌚️ pozwalają nam natomiast kontrolować na żywo nasze parametry fizyczne.

bieżnia treningowa strenght
Zaawansowane modele mają możliwość pochylenia pasa biegowego, co daje nam imitację biegu pod górkę.

Cena bieżni treningowych

Trzeba przyznać, że zakup bieżni, podobnie jak i innych sprzętów z siłowni, wiąże się ze sporym wydatkiem. W sklepach internetowych można je nabyć w przedziale 2 500zł – 5 000zł ?. To wydatek dużo większy nawet niż np. roczny karnet na siłownię ?. Oczywiście koszt sprzętu do ćwiczeń zależy głównie od ilości funkcji oraz specyfikacji technicznej. To urządzenie powinno nam służyć przez wiele lat, dlatego nie warto kupować tańszych zamienników, a skorzystać z oferty renomowanych i sprawdzonych marek w sklepach internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *