Rower lekarstwem na drogowe korki

Wakacje się skończyły. Dla większości to powrót do szkół, pracy i codzienna walka z czasem. Zakorkowane ulice w większych miastach to nie nowość. Rower pozwoli wam tego uniknąć. Masz szansę nie tylko poprawić kondycję, zadbać o środowisko ale także zaoszczędzić czas i pieniądze. 

Warto przekonać całe społeczeństwo, że jedyną rozsądną alternatywą dla samochodów osobowych i autobusów miejskich są rowery. Ekologiczne, tanie i zajmujące mało miejsca a zarazem dbające o nasze zdrowie. Rower może być lekiem na całe zło.

rower lekiem na drogowe korki

Spokojnie, bez nerwów

Zakorkowane ulice, zatłoczone miejsca parkingowe i drożejące paliwo to największe przeciwwskazania względem poruszania się samochodem po mieście. Korki potrafią wytrącić z równowagi niejednego kierowcę. Niestety, problemu zatłoczonych miast nie da się rozwiązać w ciągu najbliższych lat.

Rower jest rozwiązaniem, które pozwoli cieszyć się jazdą do pracy/szkoły, a jednocześnie oszczędzi ci nerwów i pieniędzy. Dojazd rowerem do pracy, szkoły czy na uczelnię to naprawdę dobry pomysł, który zdobywa coraz większą liczbę zwolenników. Warto zatem zainwestować w odpowiedni rower, gdyż jazda miejska znacznie różni się od tej w terenie.

Popularny mieszczuch

Rower miejski charakteryzuje się specyficzną geometrią, która zapewnia użytkownikowi wyprostowaną sylwetkę i wygodne oparcie rąk na kierownicy. Dzięki temu rowerzysta ma dużo lepszą widoczność do tyłu i na boki oraz – co równie bardzo istotne – jest dobrze widoczny na ulicy dla innych uczestników ruchu drogowego, w tym samochodów. Wyprostowana sylwetka poprawia także stabilność na śliskiej nawierzchni i ułatwia pokonywanie ciasnych łuków. Ponieważ rowerem miejskim nie jeździ się zbyt szybko i agresywnie wyprostowana sylwetka rowerzysty nie stawia żadnych oporów. Pamiętajcie także, by decydując się na jazdę rowerem po mieście zawsze wyjechać odrobinę wcześniej, by nie jechać z językiem na wierzchu.

rower miejski

W sklepie sporti.pl masz do wyboru szeroką gamę rowerów miejskich. Każdy może dostosować zakup do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Warto pamiętać, że decydując się na rower miejski inwestujecie jednorazowo, w przeciwieństwie do zakupu i eksploatacji auta. Przemyślcie dobrze zakup roweru i do zobaczenia na dwóch kółkach! 😉

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *