Rolki Vivo – propozycja na wakacje

Jazda na łyżworolkach to doskonały sposób na aktywne spędzanie czasu, zwłaszcza w czasie wakacji, gdy pogoda sprzyja tego rodzaju formom aktywności fizycznej. Śmiało można powiedzieć, że rolkarze są stałymi użytkownikami przestrzeni miejskiej, tak jak rowerzyści. Coraz częściej widzimy ich jadących po ulicach naszych miast czy spędzających czas w skateparkach. Dlatego nie dziwi nas, że rolki są chętnie używane jako środek transportu przez uczniów czy studentów. Są też nieodłącznym elementem zdrowego trybu życia dla każdego bez względu na wiek, nie tylko dla pasjonatów fitnessu.

Osobom, którym nie marzą się akrobatyczne ewolucje, a chcą po prostu przyjemnie spędzić czas jeżdżąc w wolnych chwilach na rolkach, polecamy łyżworolki Vivo. Są to łyżworolki przeznaczone do jazdy rekreacyjnej, pozwalające jeździć na każdej utwardzonej nawierzchni, a więc idealnie nadają się do użytkowania miejskiego: jazdy po wyznaczonych ścieżkach i ulicach, chodnikach czy w parkach.

[singlepic id=1 w= h= float=center]

Dostępne są 3 modele łyżworolek Vivo różniące się między sobą kolorem, tak więc można wybrać model biało-czerwony (PW-125 I), biało-fioletowy (PW-152-S) lub szaro-pomarańczowy (PW-125 A). Rolki produkowane są w trzech rozmiarach: S, M i L. Ważne jest, aby przed zakupem dokładnie sprawdzić, który rozmiar rolek obejmuje przedział odpowiadający rozmiarowi naszej stopy. Modele różnią się też nieznacznie między sobą wielkością kółek w zależności od rozmiaru, a także klasą ABEC zastosowanego łożyska.

Jeżeli chodzi o budowę łyżworolek, wzięto przede wszystkim pod uwagę codzienny komfort ich użytkowania, jazdę przy racjonalnych prędkościach i średnio długich trasach. Są one proste w użytkowaniu, doskonale nadają się do nauki jazdy dla osób początkujących, jak również dla bardziej zaawansowanych rolkarzy. Wyposażone są w kółka kauczukowe o twardości 82 A, które są najczęściej stosowane właśnie w rolkach fitness i rekreacyjnych. Kółka o takiej twardości pozwalają na pokonywanie dłuższych dystansów z większą prędkością. Pamiętajmy, że wielkość kółek jest różna w zależności od rozmiaru łyżworolek. W modelach rolek Vivo wielkość kółek wynosi od 70 mm do 80 mm, przy czym zrozumiałe jest, że w modelach dziecięcych rozmiaru S kółka będą najmniejsze. Pozwala to na lekką, bezpieczną i niezbyt szybką jazdę najmłodszych miłośników rolek. Natomiast im wyższe koła tym większa osiągana prędkość jazdy.

 

[singlepic id=2 w= h= float=center]

Płoza rolek jest aluminiowa, tego rodzaju płozy cechuje idealna równowaga między wytrzymałością a wagą. Omawiane przez nas modele przeznaczone są dla użytkowników o wadze 20-100 kg. Z kolei zastosowane w rolkach Vivo łożyska ABEC-5 (modele: PW-125 I i PW-125 A) oraz ABEC-7 (model: PW-152-S) charakteryzują się małym oporem toczenia, co pozwala na łatwe osiąganie nawet wysokich prędkości. Są to dobre i w miarę szybkie łożyska znacznie wpływające także na wygodę jazdy.

Zapinanie rolek stanowi pasek na rzep i jeden pasek z klamrą. Dodatkowo sznurowana dolna część pozwala na optymalne dopasowanie rolki do stopy, dzięki temu zwiększa się zarówno komfort jazdy jak i jej bezpieczeństwo. Prawidłowe dopasowanie i wiązanie rolek zapewnia stabilność i zapobiega kontuzjom stopy, które mogłyby się zdarzyć podczas ewentualnego upadku.

[singlepic id=3 w= h= float=center]

Tym, co je wyróżnia jest bardzo ciekawy design i wzór, a także oryginalny styl. Rolki prezentują się zgrabnie i elegancko. Oprócz tego są bardzo wygodne i ciche w użytkowaniu dzięki kauczukowym kółkom i wysokiej jakości łożyskom. Cieszą się popularnością wśród rolkarzy dopiero rozpoczynających swoją przygodę z jazdą na łyżworolkach jak i pośród stałych entuzjastów tego sportu.

Dodatkowo należy pamiętać, że istotny element wyposażenia dla użytkowników sprzętu rolkarskiego stanowią ochraniacze. Są szczególnie potrzebne osobom uczącym się jazdy na rolkach, a także nieodzowne dla rolkarzy jeżdżących już zawodowo. W znaczący sposób poprawiają bezpieczeństwo, ponieważ chronią kolana, łokcie i nadgarstki przed otarciami i skaleczeniami w razie ewentualnego upadku. Ochraniacze na rolki Vivo to zestaw składający się z 6 elementów: zawiera 2 nakolanniki, 2 nałokietniki i 2 ochraniacze na nadgarstki. Do wyboru mamy trzy warianty kolorystyczne, które estetycznie komponują się z kolorami modeli łyżworolek. Zestawy różnią się także kształtem poszczególnych elementów. Dostępne w rozmiarach S, M i L, gdzie kryterium wyboru odpowiedniej wielkości jest wzrost i waga użytkownika.

[singlepic id=4 w= h= float=center]

Ochraniacze Vivo posiadają wszystkie cechy dobrego sprzętu ochraniającego. Są wytrzymałe, lekkie, sztywne na przodzie i miękkie wewnątrz. W środku podszyte są gładkim i przyjemnym w dotyku materiałem. Stabilnie przylegają do ciała, co wpływa na komfort ich użytkowania. Zapewniają bezpieczeństwo łokci, kolan i nadgarstków, a także bocznych krawędzi stawów. Bardzo łatwo się je zakłada za pomocą pasków i ściągaczy. Elastyczne zintegrowane paski już po założeniu utrzymują ochraniacze przy ciele, natomiast gumowe ściągacze zapinane na rzepy są regulowane, co pozwala dokładnie dopasować rozmiar.

[singlepic id=5 w= h= float=center]

Sześcioelementowe zestawy ochraniaczy zapakowane są w poręczną i funkcjonalną siatkową torbę, w której poszczególne elementy umieszczone są w oddzielnych kieszeniach.
Prezentowane ochraniacze Vivo posiadają poziom ochrony 1. Oznacza to, że są przeznaczone dla osób uprawiających zwykłe sporty rolkarskie. Tak więc idealnie nadają się do rekreacyjnej jazdy na rolkach.

Serdecznie zapraszamy do przejrzenia naszego katalogu: skating i rolki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *