Rolki Dla każdego!

Rzeszów to piękne miasto. Mamy bardzo przyjemne ścieżki na bulwarach przy Wisłoku. Szczerze mówiąc ciężko zliczyć ilość zdziwionych twarzy na widok starszych osób jeżdżących na rolkach. A jest takich wielu i okazuje się, że to ich największe hobby.

Osobiście traktuje to zawsze jako ogromny komplement, nawet usłyszę, jak spacerujący szepczą sobie pod nosem – On nie jest na to za stary? – mówi Pan Andrzej, rzeszowski miłośnik rolek.

rolki1

W dobie Internetu, Facebooka i gier komputerowych okazuje się, że to starsze osoby górują w uprawianiu sportów. Można się zadziwić widząc siwiutkich staruszków w zaawansowanym wieku, którzy śmigają na rolkach niczym 18-latkowe, a może nawet i lepiej. I choć wydawałoby się, że samo wyjście z domu jest dla nich wyzwaniem to okazuje się, że potrafią oni bardzo technicznie jeździć i jeszcze dobrze się przy tym bawić.

Gdzie ta młodzież?

Można by narzekać i zastanawiać się nad tym, gdzie ta młodzież, która w wieku 20 lat staje się już za stara na większość aktywności fizycznych – a na pewno za stara na rolki. W końcu lepiej wyjść na piwko, posiedzieć i zapalić fajeczkę. Czy na pewno?

Krąży dziwne przekonanie, że naukę na rolkach należy rozpocząć w wieku przedszkolnym, wówczas można dopiero kontynuować karierę. Później na naukę jest ponoć za późno. Nic  z tych rzeczy, po prostu wystarczy zwalczyć wstyd, który towarzyszy większości. Spróbowałbym, ale inni mnie wyśmieją. A może boicie się upadków? Kupcie ochraniacze.

rolki2

Nie będziemy na siłę przekonywać ludzi z tego typu myśleniem, że wcale tak nie jest. Każdy ma prawo do nauki jazdy na rolkach, niezależnie od wieku i predyspozycji. Macie prawo wyboru i robienia tego co chcecie i lubicie – może tego w czym będziecie dobrzy. Chętne osoby zapraszamy na naszą stronę sporti.pl gdzie znajdziecie ogromny wybór rolek. Niezdecydowanych zachęcamy do zastanowienia się nad tym, czy aby na pewno wyznaczanie sobie barier – co wolno, a czego nie – jest sensowne.

Jeździć mogą wszyscy

Nie bez powodu wspomnieliśmy o predyspozycjach. Jest całkiem spore grono osób z lekką nadwagą, którzy po prostu panicznie wstydzą się jazdy –no bo jak to będzie wyglądać, grubas na rolkach. Spokojnie, powtarzamy rolki są dla wszystkich. Znajdziecie u nas solidne modele, które wytrzymają nawet kilka kilo za dużo. A nuż uda się wam zgubić trochę kilogramów dzięki jeździe na rolkach. Nie poddawajcie się!

Craig Parsons z USA zachwyca świat swoimi trikami rolkowymi. W zasadzie nie chodzi do końca o triki, a bardziej o wiek Pana Parsonsa. Przygoda Amerykanina z rolkami trwa już ponad 15 lat, a sam Pan Parsons ma obecnie 40 lat. Jest on doskonałym przykładem na to, że wiek to żadna bariera.

Na naszym Rzeszowskim podwórku można znaleźć dojrzałych i bardzo aktywnych rolkarzy, którzy uczą młodsze dzieciaki jazdy. To świetna inicjatywa, której z pewnością dajemy łapkę w górę. Można uprawiać specyficzne dyscypliny rolkowe, wymagające nie lada umiejętności i wielu lat treningu – natomiast zwykła jazda rekreacyjna czy fitnessowa jest znacznie bezpieczniejsza i łatwiejsza w nauce.

Rolki to sport dla wszystkich – bez względu na wieki budowę ciała. Jeśli posiadacie odrobinę chęci i podoba wam się taka forma aktywności fizycznej to nie zastanawiajcie się czy nie jest za późno na naukę jazdy – zastanówcie się czy nie zmarnowaliście już wystarczająco dużo czasu na myślenie o tym! To naprawdę dobra zabawa!

rolki3

1 myśl na “Rolki Dla każdego!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *