Postaw na bezpieczeństwo i wybierz kask dla swojego dziecka!

Jazda na rowerze to świetna rozrywka dla dziecka, ale nie można zapominać o bezpieczeństwie. Podstawowym elementem ubioru na rower powinien być dobrze dopasowany kask, żeby w przypadku upadku uchronić naszą pociechę przed poważniejszym urazem. Czym powinien charakteryzować się dobry sprzęt i ile powinniśmy na niego wydać? Spróbujemy pomóc w tym tekście.

Kask rowerowy to podstawa jeśli chodzi o bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze. Niejednokrotnie może uratować nam życie podczas upadku i nie można zapominać o jego zakładaniu, gdy decydujemy się na przejażdżkę. Najważniejsze, żeby dziecko w kasku czuło się komfortowo i by po prostu mu on nie przeszkadzał. Wtedy z chęcią będzie go zakładało i wyrobi sobie pewien nawyk, który zaprocentuje w przyszłości.

Zmierz zanim kupisz!

Przed zakupem kasku dla dziecka należy dokładnie zmierzyć jego obwód głowy oraz wszystkie podane przez producenta sprzętu parametry. Wtedy będziemy mieli pewność, że zakupiony przez nas kask spisze się dobrze i nie będziemy zmuszeni dokonywać zwrotów. Kask rowerowy poza odpowiednim doborem obwodu powinien osiąść około 2-3 cm ponad oczami naszego dziecka. Dlatego warto mieć to na uwadze, przy przymierzaniu kasku.

Zwróćmy też uwagę na wagę oraz wentylację. Kask nie może być zbyt ciężki, bo będzie po prostu to niewygodne dla naszego dziecka. Powinien on posiadać otwory wentylacyjne, żeby podczas cieplejszych dni głowa lepiej oddychała i się nie pociła. Kaski dla dzieci powinny posiadać certyfikat EN 1080 oraz EN 1078 – to nasza gwarancja, że dany kask spełnia wymogi bezpieczeństwa ustalone w Unii Europejskiej.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo kasków z wieloma wzorami. Nie zawsze warto jednak stawiać na piękny kask, kosztem nieco brzydszego, ale bardziej bezpiecznego. Jak sama nazwa wskazuje, kask ma ochraniać, a nie wyglądać. Dlatego też nie ma co patrzeć tylko i wyłącznie na walory stylistyczne. Nie kupujmy kasków od niesprawdzonych producentów, bo możesz wyrzucić pieniądze w błoto.

Taki sprzęt zazwyczaj ma słabą wytrzymałość i po paru tygodniach jest do wyrzucenia. Na bezpieczeństwie naszego dziecka nie ma co oszczędzać. Dobry sprzęt w atrakcyjnej cenie można kupić na sporti.pl, gdzie są zarówno ładne jak i solidne kaski.

Widoczność

Przy doborze kasku warto też zwrócić uwagę na jego widoczność, bo im będzie ona większa, tym lepiej dla naszego dziecka. Elementy odblaskowe przykują uwagę kierowców i tym samym mogą uratować dziecko od nieprzewidzianych wypadków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *