Plecak na daleką, górską wyprawę

Na górską wyprawę należy się odpowiednio przygotować, co wcale nie jest łatwym zadaniem. Jednym z niezbędnych elementów jest plecak turystyczny, do której spakujemy wszystkie potrzebne rzeczy. Musimy jednak uważać, by nie był on za ciężki, ale żebyśmy zmieścili do niego to, co potrzebujemy.

W internecie dostępnych jest mnóstwo ofert z najróżniejszymi plecakami turystycznymi. Ciężko więc zdecydować się na wybór najlepszego, bo po prostu każdy oferuje coś innego. Powinniśmy postawić przede wszystkim na jakość, funkcjonalność i dobrą cenę. Najważniejsze, żeby plecak nam nie uwierał na plecach, bo wtedy nasz spacer zmieni się w męczącą wędrówkę. W doborze plecaka nie zawsze warto kierować się opiniami znajomych, bo każdy może mieć inne odczucia, co do danego produktu i najlepiej na własnej skórze przetestować niektóre warianty.

Jaki plecak wybrać?

Na kilkudniowe, piesze wędrówki dobrą opcją będzie plecak z dużą pojemnością i odpowiednim systemem nośnym. Z racji tego, że będziemy pokonywać sporą ilość kilometrów, to nie możemy sobie pozwolić, żeby przez zły plecak bolały nas plecy i zakłóciły wędrówkę. Szeroki pas biodrowy powinien skutecznie odciążyć plecy i dzięki temu zapomnimy o bólach w tym miejscu. Warto rozważyć opcje w przedziale 30-40 litrów. To optymalna pojemność na kilkudniowe wypady. Plecaki w tej pojemności zazwyczaj posiadają wewnętrzny stelaż, główną komorę, klapę oraz boczne kieszenie.

Jeśli wybieramy się w góry na jednodniową wyprawę, to nie będziemy potrzebować aż dużego plecaka. Tutaj sprawdzi się sprzęt w okolicach 20-30 litrów. Wejdzie do niego bez problemu nasz prowiant, termos lub jakieś akcesoria. W takich krótkich wycieczkach nie potrzebujemy zabierać ze sobą nie wiadomo czego, tylko po prostu podstawowe rzeczy. Warto rozważyć modele z dobrą wentylacją pleców, by móc z niego korzystać zarówno zimą jak i latem.

Na długie wypady trzeba się już „uzbroić” w mocny sprzęt, do którego zmieścimy wszystkie niezbędne rzeczy. Będziemy zapewne potrzebować namiotu i wtedy powinniśmy pomyśleć nad plecakiem o pojemności minimum 60l. Są oczywiście większe modele i trzeba dużo poczytać i popróbować, żeby dobrać odpowiedni model, bo to już większy koszt niż pozostałe produkty. Wszelkiego rodzaju plecaki znajdziemy na stronie sporti.pl, gdzie każdy wybierze coś dla siebie w atrakcyjnej cenie.

Pamiętaj o odpowiednim materiale

Ważne, żeby plecak nie służył nam przez 1 lub 2 wyjazdy, tylko przez znacznie dłuższy okres czasu. Gdy już wydajemy nasze pieniądze, to mamy nadzieję trafić na dobry produkt, który oprócz komfortu będzie także wykonany z wysokiej jakości materiałów. Plecaki outdoorowe szyje się głównie z poliestru, poliamidu i nylonu w najróżniejszych formach. Najpopularniejsze materiały to: Cross Rip 300D, Nylon Robic, Oxford Poliester 600D, 100D PA, IronLite™ czy 600D PES. Najważniejsze jednak, żeby postawić na sprawdzonych producentów i uważnie zapoznać się z ofertą na stronie sklepu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *