Orbitrek – jaki wybrać?

W jednym z poprzednich wpisów prezentowaliśmy zalety korzystania z rowerów treningowych. Dziś przeanalizujemy alternatywę rowerka, czyli orbitrek. To urządzenie znajduje ostatnio wielu zwolenników, więc warto sprawdzić, czy spełni on oczekiwania osób, które nad kondycją chcą popracować w domu.

orbitrek

Urozmaicone ćwiczenia

Orbitrek to urządzenie wielofunkcyjne. To jego główna zaleta, a równocześnie największa różnica w stosunku do rowerka treningowego. Na orbitreku można wykonywać ćwiczenia ? przeznaczone zarówno do treningów na bieżni, jak i na rowerze ?. Sprzęt powinien służyć przede wszystkim osobom, które chcą poprawić swoją kondycję ?, trenując w domu ?. Korzystają z niego też ci, którzy chcą schudnąć ?. Treningi na tym urządzeniu zaliczane są do popularnej ostatnio grupy ćwiczeń „cardio” ❤. Specyfika treningów na orbitreku wymaga od ćwiczącego regularności, czyli korzystania z niego minimum 3 razy w tygodniu, po 30 minut każdy.

Dobranie orbitreka do ćwiczącego

Aby trening był pożyteczny ?, a jednocześnie nie powodował kontuzji ?, to musimy zwrócić szczególną uwagę na dobór sprzętu do wzrostu i wagi ⏲ osoby, która ma na nim ćwiczyć. Dla osób o wysokim wzroście i dużej masie ciała najlepiej będzie pasował duży i wytrzymały orbitrek. Jeśli jednak nasza waga i wzrost jest niższa to lepiej skorzystać z mniejszej konstrukcji, ponieważ ćwiczenia na dużym sprzęcie w dłuższym okresie mogą skutkować nabawieniem się kontuzji. Wygoda treningu to niezwykle ważna kwestia ?. Ma to przełożenie zarówno na naszą motywację oraz chęć do kolejnych ćwiczeń, jak i bezpieczeństwo ?.

pol_pl_orbitrek-treningowy-vivo-ns-901-e-43400_1

Wygoda treningu na orbitreku to niezwykle ważna kwestia.

 

Orbitrek – wybór modelu

Najważniejszymi parametrami orbitreków są waga koła zamachowego ⭕ oraz ilość stopni regulacji oporu. Waga koła waha się od 2kg do 8kg, choć są też urządzenia o większych obciążeniach. Najlepiej wybrać orbitrek z przynajmniej ośmiostopniową regulacją oporu ?. Ważne też, aby nasz sprzęt posiadał wyświetlacz, który będzie prezentował nasze osiągnięcia ?. Warto kupować orbitreki w profesjonalnych sklepach sportowych, ponieważ na rynku jest sporo tanich urządzeń, które pracują bardzo głośno ?, a ich żywotność jest krótka. Cena ? sprzętu do ćwiczeń domowych zaczyna się od kilkuset złotych, a bardziej zaawansowane modele orbitreków to wydatek większy niż tysiąc złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *