Odpowiednie obuwie do gry na hali sportowej

Choć mówi się, że buty nie grają, to mogą one mocno pomóc w grze na boisku. Szczególnie na hali, gdzie trzeba szybko podejmować decyzje, wykazywać się wspaniałą technikę i odpowiednią szybkością. Dobrze dobrane obuwie zwiększy nasze postępy. Na czym warto się skupić wybierając buty do gry na hali? Spróbujemy pomóc.

Materiał butów na halę

Na początku zacznijmy od materiału, z jakiego powinny być wykonane dobrej jakości buty halowe. Jednym z materiałów jest skóra naturalna, która odznacza się dużą wytrzymałością, przez co buty są trwalsze. Niestety jest też trochę minusów, a mianowicie podatność na zniszczenia, ze względu na miękki materiał, jakim jest skóra cielęca. Ze względu na swoją strukturę mają większą podatność na przyjmowanie wody. Dużym plusem jest to, że świetnie dopasowują się do stopy, przez co czujemy duży komfort.

Skóra kangurza, czyli aktualnie najlżejszy oraz najmocniejszy materiał na rynku przyjmuje mniej wody od skóry cielęcej, bo odznacza się inną strukturą. Buty są bardzo lekkie, dlatego są popularnym materiałem przy produkcji obuwia sportowego.

Materiały syntetyczne, są one wytwarzane przez połączenia chemiczne. Charakteryzuje ich duża wytrzymałość na rozciąganie przy jedoczesnym zachowaniu małej wagi. Są również odporne na przyjmowanie wody, co pozwala nam na grę w trudnych warunkach.

Ostatni materiał, czyli włókna syntetyczne, które można zabarwić na dowolny kolor. Buty z tego materiału są lekkie, co jest dla nich dużym plusem. Posiadają ładny design. Warto przy kupowaniu obuwia wziąć nieco większy rozmair, bo włókna syntetyczne się nie rozciągają, dlatego gdy kupimy zbyt ciasne buty, to prostu one się nie rozbiją.

Czym powinny charakteryzować się dobre buty na hale?

– dobra przyczepność, nie mogą się ślizgać

– wysoka przepuszczalność powietrza, żeby noga mogła oddychać

– powinny posiadać niebrudzącą podeszwę

– powinny być przeznaczone stricte do gry na hali, a nie na innych podłożach

Przed zakupem obuwia warto poczytać opinie na temat interesującego nas modelu, bo często sam opis produktu to za mało. Wszystko wychodzi w praktyce, a nie możemy pozwolić sobie na zakup butów, w których będzie się nam źle grało lub będą niewygodne. Dużo opcji dostępnych jest na sporti.pl w atrakcyjnych cenach. Zakres cenowy waha się od 100 do kilkuset złotych, jeśli jesteśmy amatorami, to buty za 200-250 zł powinny w zupełności starczyć nam na parę sezonów. Gdy gramy zawodowo, trzeba pomyśleć nam modelami professional, które przeznaczone są dla zawodników, którzy codziennie trenują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *