Na czym nie warto oszczędzać?

Stare powiedzenie mówi, że brak inwestycji to inwestycja w ignorancję. Nie każdy ma świadomość tego, że niska cena nigdy nie zapewni wam wysokiej jakości.  Wszyscy natomiast są niezwykle zdziwieni, jak części rowerowe rozpadają się w oczach… 

Postanowiliśmy wybrać dla was kilka akcesoriów i części rowerowych na których naszym zdaniem nie warto oszczędzać – oczywiście jeśli chcecie cieszyć się bezproblemową eksploatacją roweru.

oświetlenie rowerowe

Odpowiednie oświetlenie

Oczywiście na rowerze nie trzeba jeździć z non stop zapalonymi światełkami. Gdy jednak zbliża się wieczór i noc, to prawidłowe oświetlenie roweru staje się obowiązkowe. Niestety, wiele osób kupuje pierwsze lepsze lampki; grunt by najtańsze. Szybko okazuje się, że niska cena nie idzie w parze z dobrą jakością, a oświetlenie nie spełnia oczekiwań użytkownika.

Tanie lampki nie tylko dają kiepskie światło, co negatywnie wpływa na wasze bezpieczeństwo ale są również fatalnie wykonane i nie trzymają się odpowiednio roweru. Dlatego warto zainwestować kilka złotych więcej i kupić lampki znanego producenta oraz cieszyć się przyjemną i bezpieczną jazdą.

Błotniki rowerowe

Najtańsze błotniki ledwo trzymają się roweru i telepią na każdej dziurze, co na dłuższą metę jest niezwykle męczące.  Dobry zestaw błotników nie jest drogi i od najtańszych zamienników różni się kwotą zaledwie 10 złotych.  Kup dobre błotniki i będziesz mieć święty spokój na długi czas.

błotniki

Dobre opony

Na forach internetowych wielu użytkowników wymądrza się, że guma to guma, więc po co przepłacać. Wyobraźcie sobie jednak, ze nieco droższe opony mają znacznie lepszą przyczepność i wolniej się zużywają. Co więcej droga hamowania oraz zachowanie opony na mokrej nawierzchni są także o wiele lepsze w przypadku droższych opon znanych producentów.

Zapięcie do roweru

Jak to mówią – przezorny zawsze ubezpieczony. Kupując najtańsze zapięcie rowerowe wiele nie zdziałacie. Wystarczy sprawdzić w sieci, jak szybko idzie przeciąć taką linkę. Zainwestujcie odrobinę więcej pieniążków i odpowiednio zabezpieczcie swój sprzęt a nie stracicie roweru. Sugerujemy zakup zapięcia typu U-lock. Warto zwrócić uwagę także na markę – najbardziej znany producent tj. Kryptonite robi naprawdę solidne zapięcia rowerowe.

zapięcie kryptonite

Klucz wielofunkcyjny

Profesjonalny klucz powinien być wyposażeniem każdego rowerzysty. Nie życzymy nikomu sytuacji, gdzie w pustej głuszy psuje wam się rower, a wy nie macie ze sobą żadnego klucza, by coś zdziałać.

Nie musicie kupować wielu klucz. Dobrym i wystarczającym rozwiązaniem będzie Multitoolklucz wielofunkcyjny, który doskonale sprawdzi się w drobnych naprawach. Jako sklep rowerowy sądzimy, że na narzędzia nie warto skąpić pieniędzy, bo mogą się okazać ogromną pomocą.

Przekonaliśmy was? Zastanówcie się, czy macie ww. produkty odpowiedniej jakości. Jeśli nie, to może czas, by to zmienić. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *