Hulajnoga, czyli coś więcej niż zabawka

Dziś post trochę z innej beczki. Jeśli jeździliście kiedyś na hulajnodze to wiecie, że to fajna zajawka, a obecnym sprzętem mogą cieszyć się nie tylko dzieci. Hulajnoga nie tylko pozwala na szybkie przemieszczanie się, ale może okazać się także świetną okazją na odkrycie nowej pasji na całe życie. 😉

Jak to się zaczęło?

Hulajnoga, co może zdziwić większość z was, sięga setek lat historii. Wydaje się to niewiarygodne, ale hulajnogi są z nami od ponad 100 lat.

Wyobraźnia dzieci i chęć do zabawy dały początek pierwszym własnoręcznie złożonym prototypom hulajnóg. Na początku były to zabawkowe pojazdy, tworzone ze starych wrotek przymocowanych do zwykłych desek. Kierownica była zrobiona z innej drewnianej deski – to wszystko.

Od tamtego czasu hulajnoga przebyła długą drogę…

hulajnoga dla dzieci

Hulajnoga nie tylko dla dzieci

Większość ludzi sądzi, że hulajnoga jest urządzeniem przeznaczanym wyłącznie dla dzieci, a to nieprawda. Wierzcie lub nie dużo osób traktuje hulajnogę, jako doskonałą formę transportu. Nawet dorośli dojeżdżają na hulajnodze do pracy i na różne spotkania. Obecnie na hulajnodze może jeździć niemal każdy. Konstrukcje przeznaczone dla dorosłych są zazwyczaj zrobione z aluminium i również mają dwa kółka. Wersje dla dzieci są wykonane z plastiku, drewna i stali. Wszystko zależy od ceny. Gwarantujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie a hulajnoga doskonale sprawdzi się w zatłoczonych miastach.

Hulajnogi wyczynowe

Taki typ hulajnogi bardzo przypomina klasyczną hulajnogę dla osób dorosłych, jednakże są to bardziej solidne modele a kółka w nich zastosowane są mniejsze oraz zdecydowanie twardsze. Budowa hulajnogi wyczynowej jest często oparta na aluminium a także stali. Pozwala uzyskać doskonałą odporność na różnego rodzaju przeciążenia.

Ceny hulajnóg wahają się od kilkudziesięciu zł, jeśli chodzi o najprostsze modele dla dzieci do nawet kilku tysięcy złotych, gdy planujecie nabyć markową elektryczną hulajnogę.

Dyscypliny na hulajnodze

Jazda wyczynowa na hulajnodze to tak zwany Scootering. Aktualnie wyróżnia się 4 typy jazdy, które klasyfikują się do scooteringu. Wyróżniamy zatem:

  • Street – jazda na ulicy. Do jazdy wykorzystuje się schody, murki, podjazdy, rurki na których można trenować i udoskonalać swoje umiejętności wykonując z biegiem czasu coraz to lepsze ewolucje i kreatywne przejazdy.
  • Park – chodzi w głównej mierze o miejsca przeznaczone do jazdy wyczynowej na hulajnodze; wlicza się w to skateparki, plazy etc.
  • Dirt–  do tego typu jazdy wykorzystuje się specjalnie przygotowaną hulajnogę do jazdy dirtowej pod względem budowy, jak i z pompowanymi kołami. Specjalne tory, skocznie.
  • Flat – Nie wykorzystuje się przeszkód, tricki/ewolucje wykonuje się jeżdżąc po prostu na drodze, jezdni, ziemi. Do tego typu zalicza się także zwykła casualową jazdę.

scootering 1

Jak i gdzie szukać odpowiedniej dla siebie hulajnogi?

Specjalnie dla was przygotowaliśmy bogatą ofertę hulajnóg. Mnóstwo modeli, kolorów i wzorów a wszystko po to by uśmiech zagościł na twarzach wszystkich użytkowników, zarówno tych małych jak i dorosłych. Pamiętajcie także, że oprócz wspaniałej zabawy, hulajnoga wzmacnia mięśnie, usprawnia koordynację ruchową, a także rozwija zmysł równowagi.

Dla najmłodszych dzieci proponujemy hulajnogi trójkołowe, które idealnie nadają się do nauki jazdy. Dodatkowe kółko sprawia, że hulajnogi są stabilniejsze, co zwiększa bezpieczeństwo dziecka. Oprócz tego hulajnogi dla najmłodszych są bardzo atrakcyjne wizualnie – mają żywe kolory, oraz ciekawe motywy. W naszej ofercie znajdzie się również coś dla dorosłych. Większość modeli z powodzeniem może być używana przez ojców, którzy zechcą towarzyszyć swoim pociechom podczas zabawy. Najlepsze modele wytrzymują obciążenia nawet do 100 kg! I oczywiście jeszcze hulajnogi wyczynowe o jeszcze większej wytrzymałości dla fanów sportów ekstremalnych.

Na naszej stronie mogą Państwo znaleźć także zapasowe kółka do hulajnóg oraz łożyska, które pozwolą przedłużyć  żywotność każdej hulajnogi. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty i podjęcia się tego niezwykle ciekawego sportu. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *