Futsal – sport dla każdego

Wrzesień to czas, kiedy amatorzy piłki nożnej grają najczęściej na orlikach. Ale już za parę tygodni ich rywalizacja przeniesie się do hal sportowych. I mimo że zasady gry w hali są zbliżone do tych z trawiastego boiska, to warto pomyśleć, aby dostosować je do stosunkowo nowej, ale jakże widowiskowej dyscypliny, jaką jest bez wątpienia futsal.

Futsal

Do popularności futsalu przyczyniają się pierwsze sukcesy reprezentacji oraz transmisje telewizyjne.

Popularność stale rośnie

To dyscyplina, która w naszym kraju wciąż pozostaje w cieniu innych dyscyplin halowych. Wiele autorytetów sportowych podkreśla jednak, że nadchodzi czas futsalu. Z pewnością do popularności tej dyscypliny przyczyniają się pierwsze sukcesy reprezentacji oraz transmisje telewizyjne ?. To właśnie reprezentacja i relacje nakręciły przecież popularności siatkówki i piłki ręcznej. Te dwie dyscypliny to liderzy sportów halowych w Polsce, nie tylko pod względem popularności, ale również wyników na arenie międzynarodowej ?. Teraz tym śladem chcą iść futsaliści.

Kondycja nie ma znaczenia

Futsal zdecydowanie powinien się podobać szczególnie fanom szybkiego, ofensywnego futbolu ⚽. Na hali nie ma miejsca na nudną wymianę piłki między obrońcami a bramkarzem. Każda akcja jest widowiskowa i kończy się albo strzałem na bramkę, albo szybką kontrą rywali. Goli pada dużo, niekiedy tyle, co podczas meczu hokejowego. W futsalu główną rolę odgrywa technika, która musi być nienaganna. Zawodnicy nie muszą mieć natomiast żelaznej kondycji ?, ponieważ boisko jest mniejsze, a trener może dokonać w trakcie meczu dowolną ilość zmian.

Nie ma miejsca na nudę

Futsal ? to z pewnością sport dla każdego, kto lubi się poruszać, a nudzi go bieganie lub żmudne ćwiczenia na siłowni. Każda dyscyplina zespołowa to okazja do integracji ze znajomymi ?, a przy okazji szansa na spędzenie czasu na sportowo. Piłkę nożną lubi (prawie) każdy, więc futsal będzie idealnym sposobem na jesienne wieczory. Zasady nie są skomplikowane, a poza tym nikt nie wymaga, aby były skrupulatnie przestrzegane. Liczy się przecież dobra zabawa oraz stosowanie norm fair play.

Futsal2

Aby grać w piłkę na hali, nie trzeba wydawać wielu środków.

Futsal dla każdego

Aby grać w piłkę na hali, nie trzeba wydawać tak wielu środków jak w przypadku np. futbolu amerykańskiego. Wystarczą nam buty halowe oraz specjalna piłka halowa. Potem musimy wynająć halę, najlepiej w pobliskiej szkole. Z tym trzeba się jednak spieszyć, ponieważ zimą w halach „chowają” się również siatkarze i koszykarze ?. Koszt wynajmu sięga zazwyczaj od 50zł do nawet 200zł ? za dwie godziny gry. Przy rozłożeniu tej kwoty na wszystkich uczestników składka będzie więc symboliczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *