Crossfit alternatywą dla siłowni

Duża, ciemna hala, najczęściej na terenie zlikwidowanej fabryki, a w środku m.in. sztangi, hantle, liny i opony – tak w skrócie można opisać salę do crossfitu. W praktyce crossfit to program treningu siłowego i kondycyjnego, podczas którego rozwija się siłę i masę mięśni, wykonując serię specjalnie przygotowanych ćwiczeń. W polskich miastach kolejne sale do crossfitu wyrastają niczym grzyby po deszczu.

crossfit

Najczęściej na salach treningowych pojawiają się osoby, które miały w przeszłości do czynienia z innymi dyscyplinami sportu.

Crossfit – sport dla każdego

Aby uprawiać ten katorżniczy sport ?, nie trzeba mieć żadnych szczególnych predyspozycji, ani posiadać specjalnego sprzętu. Potrzeba za to dużo samozaparcia oraz chęci poprawy swojej siły i kondycji ?. Warto też znaleźć osobę, która pokaże nam, o co chodzi w tej nowej dyscyplinie sportu, a potem pomoże postawić pierwsze kroki. Może nią być instruktor lub trener personalny. Znaleźć trenera to jednak żaden problem, ponieważ w Polsce zapanowała moda na bycie fit ?. Siłownie i tzw. boxy powstają regularnie w wielu polskich miastach ?. Liczba trenerów personalnych również stale się powiększa. Najczęściej na salach treningowych pojawiają się osoby, które miały w przeszłości do czynienia z innymi dyscyplinami sportu.

Ciężkie ćwiczenia dają satysfakcję

Program ćwiczeń zakłada wykonanie dużej ilości powtórzeń w jak najkrótszym czasie ⏱. Dlatego na salach często można usłyszeć polecenie ? wykonania 100 pompek, a już chwilę później 100 brzuszków. Oprócz tego crossfitowcy wykonują też m.in. przysiady, wyciskają hantle, rzucają piłką lekarską, podnoszą sztangę. To wszystko powoduje maksymalne obciążenie organizmu. Crossfitowcy wylewają na treningach litry potu ?, a pod koniec zajęć są wykończeni, ale każdy z nich uwielbia taki wysiłek i właśnie dlatego przychodzi regularnie na salę. Plan treningowy zakłada, że każdy ćwiczący powinien pojawić się w boxie przynajmniej trzy razy w tygodniu. Strój do treningów ? można nabyć w sklepie sportowym.

Crossfit to Fight

Plusem tego sportu jest to, że w boxach panuje świetna atmosfera ?, wszyscy ćwiczący mobilizują się nawzajem i udzielają sobie wielu wskazówek.

Crossfit a siłownia

Zdaniem crossfitowców, siłownia to tylko namiastka prawdziwego treningu, gdzie wykonuje się proste ćwiczenia. Natomiast na salach do crossfitu trwa ciągła praca nad własnymi słabościami i pokonywaniem ograniczeń organizmu Po prostu ćwiczą razem, jak jedna sportowa rodzina. Każdy uczestnik treningów musi sobie postawić konkretny cel ?, a później czeka na niego już tylko ciężka praca. Po wysiłku warto sięgnąć po suplementy diety ?. Crossfit poprawia nie tylko naszą siłę i kondycję, ale przede wszystkim samopoczucie, co staje się magnesem dla ludzi, którzy cenią sobie zdrowy styl życia ?.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *