Boks – sport walki dla każdego

Popularność poszczególnych sportów walki zmienia się dość często. Zazwyczaj ma to związek z sukcesami któregoś z zawodników. Właśnie dlatego boks zawsze budzi duże zainteresowanie kibiców. Wielkie widowiska sportowe, jakimi bez wątpienia są gale bokserskie, elektryzują fanów sportów walki. Warto samemu spróbować swoich sił w boksie. To tani sport, który może uprawiać praktycznie każdy.

Boks

Trening siłowy sprawi, że będziemy mogli stanąć w ringu z dumnie trzymaną gardą.

Trenuj boks

Boks to sport, w którym technika odgrywa niezwykle ważną rolę. Zanim postanowimy zmierzyć się z rywalem w ringu, powinniśmy poćwiczyć podstawowe ciosy i zasłony . Warto podpytać trenera  o podstawowe akcje techniczne, aby móc rywalizować z przeciwnikiem . Do treningu można wykorzystać także specjalny sprzęt, taki jak np. worki bokserskie czy gruszki , które znajdziemy w internetowych sklepach sportowych. Pomogą one w ćwiczeniu ciosów sierpowych. Oprócz treningów technicznych konieczne będzie popracowanie nad siłą. Mimo że eksperci twierdzą, iż u boksera najważniejsza jest technika, to bez odpowiedniej siły będzie ona bezużyteczna. Odpowiedni trening siłowy ? sprawi, że będziemy mogli stanąć w ringu z dumnie trzymaną gardą.

Sprzęt do walki

Nie musimy wydawać dużo pieniędzy , aby móc uprawiać boks. Wystarczą nam komplet rękawic bokserskich, bandaże i kask. Cały komplet dla początkującego boksera powinien kosztować 200-300zł. Najważniejszy jest dobór odpowiednich rękawic. Ich waga podawana jest w uncjach , a oznaczana symbolem OZ. Najpopularniejsze są rękawice w rozmiarze 10 OZ i 12 OZ. Będą one idealnie pasować dla mężczyzn o typowym rozmiarze dłoni ?. Rękawice w rozmiarze 14 OZ są używane przez bokserów walczących w wadze ciężkiej ⏲. Bokserze zawodowi walczą na ringu bez kasków, ale amatorzy, nawet na mistrzostwach świata  czy igrzyskach, korzystają z kasków, w celu ochrony głowy, która w boksie jest narażona na wiele wstrząsów. Bandaże bokserskie mają za zadanie usztywnić stawy śródręcza. W ten sposób obniża się ryzyko odniesienia kontuzji  górnych kończyn ciała.

pol_pl_beltor-rekawice-bokserskie-force-14oz-biale-43837_1

Rękawice w rozmiarze 10 OZ będą idealnie pasować dla mężczyzn o typowym rozmiarze dłoni.

Rywalizacja

W Polsce istnieje wiele klubów bokserskich , które prowadzą pracę szkoleniową z amatorami boksu. Na treningach można poznać podstawy tej dyscypliny sportu. Wiedzę przekazują doświadczeni trenerzy, zazwyczaj z bogatym stażem zawodniczym. Oprócz treningów można tam spróbować swoich sił w rywalizacji  z innymi bokserami. Zanim jednak wyprowadzimy swój pierwszy prawy sierpowy w kierunku przeciwnika , czeka nas dużo pracy nad wypracowaniem odpowiedniej sylwetki  oraz techniki. Lepiej unikać walki bez przygotowania, ponieważ może się to skończyć kontuzją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *