Akcja motywacja

Z reguły żadnego miłośnika rowerów, nie trzeba namawiać do jazdy. Powód jest nieistotny: samotna przejażdżka, wyścig z kolegami lub zakupy na drugim końcu miasta. Na rowerze czujemy upragnioną wolność. Wiatr, promienie słońca, otaczająca przyroda – to chwile, dla których warto żyć ?. 

Niestety, z względu na pracę, szkołę i domowe obowiązki nie zawsze mamy siłę, by wskoczyć na rower ? i przejechać się choćby kilka minut. Trudy dnia codziennego wysysają energię i odbierają chęci na wypad rowerowy. Brak pozytywnego nastawienia i wyjścia na rower, zrzucamy z reguły na przemęczenie, a czasami wystarczy jedynie odpowiednia motywacja ?.

akcja motywacja

                                                      Pierwszy krok jest najtrudniejszy, ale później jest tylko łatwiej ?

Pierwszy krok

Poczucie bezsilności można szybko pokonać, a najważniejsze w takich chwilach jest wykonanie tego pierwszego kroku. Wystarczy ruszyć się z kanapy, wyłączyć telewizor ?, by po chwili przekonać się, że to był bardzo dobry pomysł. Zaledwie pierwszych kilka minut na rowerze przypomni Wam jaka to frajda i dodatkowo rozrusza Wasze uśpione mięśnie, poprawi krążenie i dotleni organizm ?.

Umów się na rower

Są tacy, którzy wolą jeździć w samotności. Jeżeli należycie jednak do osób towarzyskich, wyciągnijcie znajomych na rower. Jeżeli umówicie się z kimś na rower, na konkretną godzinę, to nawet mimo lenistwa, głupio będzie Wam się wycofać. Niezależnie od tego, czy to będzie wypad z przyjaciółmi, czy randka ?, wspólna jazda na rowerze okaże się doskonale spędzonym czasem ?.

Cel uświęca środki

Warto wyznaczyć sobie cel.  Niekoniecznie chodzi o schudnięcie lub stopniowe zwiększanie prędkości. Dobrym pomysłem będzie określenie np. której dzielnicy miasta nie widzieliście, a chcielibyście zobaczyć lub którego ze znajomych dawno nie odwiedziliście. Pomysł nie musi być planowany, lecz spontaniczny. Ważne, by zachęcił Was do realizacji, a tym samym do jazdy ?.

wyznacz cel

                                      Celem jazdy może być nawet chęć poleżenia na ławce, na drugim końcu miasta ?

Poprawa samopoczucia

Idź na rower i popraw sobie humor ?. Prosta sprawa. Siedzisz zamyślony, w czterech ścianach, przed komputerem ? lub oglądając kolejny film z kolei ? Po co być smutasem, skoro można wybrać się na przejażdżkę i poprawić sobie nastrój ?. Problemy ulotnią się wraz z wiatrem, a organizm przestawi się na aktywny tryb życia, który działa, a nie pływa w głębi rozpaczy.

Aplikacje sportowe

Do jazdy na rowerze możecie wykorzystać szereg aplikacji sportowych ?, dzięki którym dołączycie do rywalizacji, akcji charytatywnych lub po prostu wyznaczycie sobie całoroczny cel, że np. przejedziecie określoną liczbę kilometrów. Jedna z najbardziej znanych aplikacji, to Endomondo, która powiązana jest z kanałami społecznościowymi. Ciekawe urozmaicenie… Zdecydowanie warto ?.

Straciliście chęci do jazdy na rowerze❔ Mamy nadzieję, że pomogliśmy Wam zwalczyć lenistwo oraz podły nastrój i właśnie ubieracie się na rower i pompujecie opony. My właśnie to robimy… Przyjemnej jazdy ?❕

3 przemyślenia nt. „Akcja motywacja

  • Drogie panie odchudzanie proponuje zaczac od motywacji, jak chcecie cos na motywacje, wpiszcie sobie w gogle; odchudzanie przed i po by sasetka

  • Wszystko się zgadza ! Cel jest ambitny, niby jeszcze w pracy są chęci, a potem… a potem zaczyna padać, wiać albo trzeba przygotować obiad na jutro. Mam w tym roku jakiś problem z motywacją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *